25 lutego (piątek) zapraszamy na spektakl teatralny oraz warsztat animacji lalek, który poprowadzi Bartosz Socha. Zaczynam o godzinie 18:00.

Autorski spektakl Bartosza Sochy „ANGEKOK. Opowieść arktyczna” to kameralny spektakl dla dorosłych i dorosłych z dziećmi (8+) wykorzystujący moc teatru plastycznego i animacji przedmiotu. Dorośli będą mogli powrócić do czasu kiedy z kawałka papieru wyczarowywali nową rzeczywistość. Spektakl jest także okazją do wspólnych rozmów dzieci i dorosłych, o nieoczywistych obrazach, poszukiwaniu sensu i rozumieniu metafor, które dorosły pomaga odczytać dziecku. Podtytuł – opowieść arktyczna, wskazuje na źródło inspiracji do spektaklu. Zobaczymy piękną, plastyczną opowieść, w której ukryte są głębsze treści.Wyraz „angekok” oznacza dziecięcą zabawę słowną, szamańską wyliczankę grenlandzkich czarowników i innuickiego szamana. Szaman w kulturach tradycyjnych, uznawany jest za mediatora, istotę podróżującą między światami: ludzi, światem podziemnym oraz niebem; jest również obrońcą i lekarzem społeczności, stróżem tradycji, patronem rytuału, spadkobiercą i gwarantem trwania kulturowego dorobku, w tym przekazów ustnych w formie legend, baśni, bajek i pieśni.

Reżyseria światła: Maciej Dziaczko
Konsultacja artystyczna: Hubert Bronicki, Ewa Kubiak, Beata Zawiślak
Materiały graficzne: Joanna Klepadło, Leonard Stankiewicz
Występuje: Bartosz Socha
Produkcja: Teatr Rawa

Zapisy: 789 153 878 lub palacwmiechowicach@becek.pl
Bilety: 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy

Bartosz Socha – Aktor, lalkarz, reżyser, animator kultury. Absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu (2001). W latach 2002-2011 oraz od początku 2020, związany z katowickim Teatrem Lalki i Aktora „Ateneum”. Reżyser i współreżyser wielu przedstawień oraz współtwórca Małej Akademii Teatralnej – cyklu spektakli edukacyjnych skierowanych do najmłodszego widza. Obecnie jako aktor, lalkarz i twórca lalek współpracuje m.in. z Teatrem Gry i Ludzie w Katowicach, Teatrem „Tęcza” w Słupsku, Teatrem Rawa oraz agencjami filmowymi (Opus Film, Dynamo Film) – znany na przykład z telewizyjnej animacji lalki „Małego Głoda”. Współpracuje z regionalnym środowiskiem artystycznym jako współautor scenografii teatralnych z Alicją Kocurek i Wojtkiem Dzienniakiem, a także animator kultury z Wojciechem Brzoską. Uczestnik międzynarodowych
festiwali lalkowych i warsztatów mistrzowskich, m.in. z Noriuko Sawą (japońska lalka bunraku), aktorami sachalińskiego Teatru Lalkowego (śpiew gardłowy, Syberia); brał udział także w warsztatach twórców konstruktorów lalkowych organizowanych przez Teatr Animacji w Poznaniu. Aktor nominowany do Nagrody Artystycznej „Złota Maska” 2010, za rolę w spektaklu „Skarb Babuchy Burczymuchy” Stefana Kulhanka w reżyserii autora w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach.

Skip to content