21 kwietnia o godzinie 17:00 w Pałacu w Miechowicach odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą wokół książki „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Spotkanie poprowadzi Adam Szaja – smakksiążki.pl.

„Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”
Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem.

Zbigniew Rokita – reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Laureat Nagrody Nike. Współpracuje m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym”, „Polityką”, „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Wieloletni sekretarz redakcji dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia”. Autor książki reporterskiej Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium o związkach sportu i polityki w Europie Wschodniej (książka została przełożona na język ukraiński, a spektakl na jej podstawie wystawiono w Teatrze Nowym w Zabrzu). Pochodzi z Gliwic. [Źródło: Wydawnictwo Czarne]

Adam Szaja – Przez 10 lat pracował jako researcher i reporter telewizyjny. Od 2015 roku zawodowo zajmuje się prowadzeniem bloga smakksiazki.pl. W maju 2020 roku wspólnie z Jakubem Ćwiekiem zorganizował pierwsze w Polsce wirtualne targi książki w czasie pandemii – Viralowe Targi Książki. Rok później został nagrodzony przez Polską Izbę Książki za promocję czytelnictwa w Internecie, został doceniony także przez portal granice.pl, który umieścił smakksiazki.pl w TOP 10 influencerów książkowych. Jest również Ambasadorem Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Skip to content