Niemal codziennie o godzinie 13:00 w Pałacu obywać się będą pokazy filmów animowanych dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Nie będą to jednak popularne „kreskówi”, ale wyjątkowe filmy, które stworzyły dzieci (samodzielnie lub ze wsparciem dorosłych) i wysłały je na Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU.

Codziennie przez 45 minut pokażemy najmłodszym piękne historie będące eksplozją dziecięcej wyobraźni. Wszystkie filmy dobrane są odpowiednio dla kategorii wiekowej odbiorców i nie zawierają żadnych elementów przemocy lub innych treści naruszających przyjęte powszechnie normy.

OKO KALEJDOSKOPU to wydarzenie stworzone w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu przez Agnieszkę Krajewską, które gości w Bytomiu od wielu lat. Jego formuła polega na promowaniu sztuki dzieci i ich twórczych działań, poprzez wędrówki filmów po całej Polsce.

Partnerzy projektu organizują przeglądy, projekcje i wydarzenia, podczas których dzieci poznają twórczość innych dzieci.

W Bytomiu wydarzenia koordynuje Katarzyna Michalska, a projekcje od wielu lat odbywają się wiosną lub wczesną jesienią, w BECEK Bytomskie Centrum Kultury. Zwykle, co rok, w pokazach uczestniczyło ponad 400 dzieci z bytomskich szkół i przedszkoli.

Warto wspomnieć, że w dziecięcym jury tegorocznej edycji ogólnopolskiego przeglądu zasiedli uczniowie bytomskich szkół Emilia Zięzio (miechowicka SP 54), Zuzanna Cichoń (Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu) i Jakub Głogowski (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Poli Maciejowskiej w Bytomiu).

Wstęp: 2 zł.

Skip to content