6-7 października
Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci “Oko Kalejdoskopu” gości w Bytomiu od 2014 roku czyli od roku, w którym został powołany do życia w poznańskim Centrum Sztuki Dziecka.
Pomysłodawczynią projektu jest Agnieszka Krajewska, która wymarzyła sobie stworzenie ogólnopolskiej platformy wspierającej twórczość dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 17 lat.
Jak Agnieszka mówi o swoim wielkim projekcie możecie przeczytać tutaj:
kultura.poznan.pl/…/od-wycinanki-do-animacji
Co roku młodzi twórcy indywidualnie lub w grupach, samodzielnie lub pod opieką profesjonalistów bawią się technikami filmowej animacji i przesyłają swoje filmy na ogólnopolski przegląd.
Ich filmy „podróżują” potem po Polsce i są prezentowane innym dzieciom w instytucjach partnerskich, których lista wciąż się rozrasta.
W Bytomiu organizatorem pokazów jest Stowarzyszenie Kopalnia Aktywności, a instytucją partnerską jest Bytomskie Centrum Kultury. Koordynatorkami działań w Bytomiu są Katarzyna Michalska i Marta Sołtysik-Warchał.
Projekcje zwykle odbywały się w Beceku, w szkołach, a także w dobie pandemii online – nigdy się nie poddajemy, bo mocno wierzymy w sens tego działania.
W ubiegłym roku OKO KALEJDOSKOPU zagościło po raz pierwszy w Pałacu w Miechowicach.
 
W tym roku również zapraszamy:
  • 6 października do Beceku na pokazy w czasie trzech seansów o godzinie 9:00, 11:30 i 12:00.
    Cena biletów 5 zł
    Ilość miejsc na każdy z seansów 95.
  • 7 października zapraszamy do Pałacu na seanse o godzinie 9:00, 11:00 i 13:00
    Cena biletów 5 zł, ale tutaj możemy na każdy z seansów zaprosić tylko jedną grupę szkolną lub przedszkolną.
W obu przypadkach obowiązuje rezerwacja miejsc drogą mailową na adres palacwmiechowicach@becek.pl
W tytule zgłoszenia prosimy wpisać OKO KALEJDOSKOPU, w treści podać ilość osób oraz wybraną datę i godzinę seansu, a także wiek dzieci.
 
Jak będzie przebiegało wydarzenie?
Filmy stworzone przez dzieci pokazujemy w kilku, zróżnicowanych tematycznie, sekwencjach, którym towarzyszą zagadki i mini konkursu mobilizujące dzieci do uważnego oglądania i słuchania. Naszym celem jest dobra zabawa w otoczeniu twórczości rówieśników.
Skip to content