Naszą misją

jest rozpowszechnianie idei edukacji kulturowej, kreatywnego i nieszablonowego poznawania świata za pomocą sztuki i kultury, praca na rzecz lokalnej społeczności i wzajemnego zrozumienia.

Naszą wizją

tworzenie otwartego, przyjaznego i włączającego miejsca, które za pomocą edukacji kulturowej stanie się platformą dialogu i społecznej wymiany – instytucji, która patrzy w przyszłość, nie zapominając o przeszłości.

Pałac w miechowicach

Pałac w Miechowicach to położony otoczeniu malowniczego Parku Ludowego obiekt z niesamowitą historią i przeszłością. 

Nasze punkty wyjścia

Nasz zespół

Katarzyna Michalska

Kierownik/ Edukacja

Absolwentka Filologii polskiej UŚ oraz studiów podyplomowych w Warszawskie Szkole Filmowej. Doktorantka na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ.

Do 2019 r. nauczycielka j. polskiego oraz Wychowania do twórczości w ramach autorskiego programu Klas Aktywności Twórczej, realizowanych w Gimnazjum nr 1 w Bytomiu w latach 2003-2019. W latach 2013 – 2019 ekspertka w zakresie edukacji kulturowej w programie Bardzo Młoda Kultura Narodowego Instytutu Kultury. W latach 2017 – 2021 r. członkini zespołu sterującego ds programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Edukacja kulturalna”.

Finalistka Nagrody im. I. Sendlerowej ”Za naprawianie świata”. Autorka publikacji i scenariuszy dla nauczycieli oraz licznych wystąpień podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji z zakresu edukacji kulturowej, medialnej i filmowej. Animatorka kultury. Mentorka w kursach internetowych CEO „Włącz się! Młodzi i media” i „KUlthuura!” oraz koordynatorka sieci nauczycieli edukacji medialnej na Śląsku (CEO i RODN WOM w Katowicach), ambasadorka programu Spółdzielnia Otwartej Edukacji SpołEd Fundacji Centrum Cyfrowe. We współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska realizowała trzyletni międzynarodowy projekt App Your School – Digital Atelier.

Od września 2019 – do września 2021 zajmowała stanowisko inspektora w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Bytomiu. Koordynatorka trzyletniego projektu POKŁADY KULTURY – Miejski Program Edukacji Kulturalnej dofinansowany ze środków MKiDN.

T: 789 153 878
E: k.michalska@palacwmiechowicach.pl

Barbara Dyluś

Edukacja

Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie i Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Od 2008 r. koordynowała programy społecznego zaangażowania realizowane przez polski oddział firmy Microsoft (w tym programy grantowe oraz programy wsparcia technologicznego dla organizacji non-profit).

Była organizatorką cyklu konferencji NGO Connection Day (osiem zrealizowanych edycji) oraz polskich edycji YouthSpark Live event (3 edycje). Współpracowała podczas realizacji polskich edycji międzynarodowych inicjatyw takich jak Unlimited Potential, Hour of Code, Get Online Week oraz wielu projektów lokalnych (np. Sektor 3.0, wieloletni cykl ogólnopolskich projektów „Link do Przyszłości”), tworzonych z organizacjami pozarządowymi i ludźmi trzeciego sektora .

Od czerwca 2019 pracuje w Bytomskim Centrum. Kultury i zajmuje się edukacją, projektami społecznymi, współpracą z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami zewnętrznymi, w tym przedsiębiorcami. Jest organizatorką takich wydarzeń jak Bytomski Jarmark Średniowieczny, projektów społecznych: BECEKOWE Mozaiki, Bytomskie mozaikowanie, Becek OdNowa mających znaczący wpływ na poprawę przestrzeni miejskiej.

T: 789 153 878
E: b.dylus@becek.pl

Skip to content