„Opowieści Pałacu” warsztaty wykorzystujące moc opowieści, wspólnego tworzenia i działań w duchu pedagogiki teatru, pozwolą uczestnikom spotkać się z Pałacem i jego otoczeniem, a dzięki sile dziecięcej wyobraźni stworzyć opowieści starego platana, pomieszczeń lub przedmiotów być może istniejących kiedyś w pałacu.

Każdy dzień będzie osobnym warsztatem, odkrywaniem pałacu i jego otoczenia, a potem twórczego przetwarzania wrażeń dzieci, dzięki działaniom ruchowym, formom teatru plastycznego, muzycznej instalacji, opowieści… Działania będą także okazją do poznania się uczestników, odkrycia mocy działań grupowych, rozwijania umiejętności społecznych i twórczych. Podczas finału, który będzie miał miejsce 18 lutego o 17:00, zabierzemy odbiorców na performatywny spacer po Pałacu w Miechowicach widziany oczami dzieci.”

14.02 – Dzień I
10:00 -12:00
Działania i zabawy integracyjne

15.02 – Dzień II
10:00 -12:00
Działania z nurtu mindfulness , czyli ćwiczeń z uważności, które będą prowadzone częściowo lub w całości (w zależności od pogody) na zewnątrz, dlatego prosimy o ciepłe ubrania.

16.02 – Dzień III
9:00 – 11:00
Działania ruchowe – zalecane wygodne ubrania i antypoślizgowe skarpetki.
Tego dnia warsztaty zaczną się godzinę wcześniej, ponieważ o 12:00 w Pałacu będzie miał miejsce spektakl teatralny dla dzieci

17.02 – Dzień IV
10:00 -12:00
Działania z dźwiękami i opowieściami.
Animowanie przedmiotów, które znają/mogą znać opowieści Pałacu.

18.02 – Dzień V
10.00-12.00
Przygotowanie interaktywnego spaceru.

18.02, godz. 17.00
Podsumowanie, czyli spacer performatywny.

Aleksandra Drzazga– nauczycielka i pedagożka teatru. W edukacji entuzjastka rozmowy z dziećmi i młodzieżą, pracy na relacjach, wspólnego tworzenia i działania. Obecnie pracuje w duchu Oceniania Kształtującego. Reżyserka teatru dzieci i młodzieży- PWST we Wrocławiu. Współpracuje z Działem Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie (prowadząca warsztaty, tutorka i autorka scenariuszy). Prowadziła zajęcia Wychowania do twórczości-teatr w ramach autorskiego programu Klasy Aktywności Twórczej w Gimnazjum nr 1 w Bytomiu (2003-2019). Prowadził warsztaty dla nauczycieli i animatorów z zakresu edukacji teatralnej i kulturowej ( Bardzo Młoda Kultura, Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie).
W pracy warsztatowej łączy idee uczenia przez działanie, działania twórcze, pedagogikę teatru oraz TIK.
Autorka publikacji, scenariuszy oraz wystąpień zakresu edukacji kulturowej i teatralnej. Od 2019 prowadzi autorskie warsztaty Teatr. Szkoła dla uczniów w Bytomskim Centrum Kultury.
Prywatnie mama prawie 11latka i prawie 5 latki.

Skip to content