Instytucja kultury to takie miejsce, w którym z jednej strony planuje się z wielkim wyprzedzeniem, a z drugiej – reaguje błyskawicznie, mobilizując wszystkie swoje siły na JUŻ …
Pałac w Miechowicach informuje, że rozpoczynamy cykl całodniowych warsztatów dla bytomskich zespołów klasowych, w których uczą się polskie i ukraińskie dzieci.
 
Jaki jest nasz cel?
INTEGRACJA. Chcemy stworzyć dzieciom i nauczycielom przestrzeń do poznania się w sytuacji pozaszkolnej, nawiązania relacji i wspólnego doświadczania.
Nawiązujemy do formuły TYGODNIA POD PLATANEM, ale tym razem zapraszamy jedną klasę do spędzenia u nas jednego dnia.
 
Jak to będzie przebiegało?
Klasa wraz z nauczycielem przyjedzie do nas na godzinę 9:00 i zostaniemy razem do 15:00. W tym czasie zaproponujemy dzieciakom i nauczycielom przeróżne zajęcia, gry i zabawy, które będą odbywały się zarówno we wnętrzach Pałacu jak i w przestrzeni Parku Ludowego. Uczestnikom zapewnimy drugie śniadanie. Chcielibyśmy także aby rodzice przyjechali po dzieci do Pałacu. Zaprezentujemy im co tego dnia udało się stworzyć lub wypracować dzieciom, ale będzie to także okazja, aby rodzice poznali się w sytuacji nieco innej niż szkolne zebranie zwane nieprzyjemnie „wywiadówką” 😉
 
Jak się zgłosić?
Oczywiście roześlemy informacje do szkół, ale jeśli jesteście rodzicami i zaciekawiła Was nasza propozycja – powiadomcie nauczycieli.
Projekt będzie trwał od września do grudnia, ale tylko w wyznaczonych terminach, których przewidujemy 28.
DZIEŃ POD PLATANEM możecie spędzić 15, 20, 21, 22, 27 lub 28 września.
O udziale klasy w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń, które prosimy kierować na adres palacwmiechowicach@becek.pl , wpisując w tytule „Dzień pod platanem”.
 
Koszt udziału w wydarzeniu 5 zł od osoby.
Skip to content